Zongedroogde tomaten

Ik heb de lente in mijn bol. De zon schijnt weer regelmatig, de dagen worden langer en ik heb zin in .... zongedroogde tomaatjes.
Zongedroogde tomaatjes behoren tot mijn favoriete snacks. Lekker als hapje tussendoor, maar ze zijn natuurlijk ook overheerlijk in een salade. Met wat lekkere tomaten, knoflook, olijfolie en verse Italiaanse kruiden maak je de heerlijkste tomaatjes. Omdat de zon hier net niet sterk genoeg is gebruik ik de oven ;-)
Zongedroogde tomaatjes zijn super gezond! Ze bevatten meer lycopeen dan gewone tomaten (1) en de olijfolie die gebruikt wordt tijdens de bereiding vergemakkelijkt de opname ervan (2). Bovendien zitten de gedroogde tomaten boordevol vitamine C en zijn rijk aan vezels. In 100 gram zongedroogde tomaatjes zit 65% van de aanbevolen dagelijkse hoeveelheid vitamine C. Kortom, ze zijn perfect voedsel voor een gezond hart!
Recept:
Stap 1: verwarm de oven voor op 100 graden
Stap 2: snij mooie tomaten (liefst Pomodori) in 4 stukken. Leg de stukken (op de rug) op een bakplaat.
Stap 3: pers 3 tot 4 teentjes knoflook in voldoende olijfolie en hak de Italiaanse kruiden fijn
Stap 4: besprenkel de tomaten met de olijfolie en knoflook en bestrooi ze met de kruiden
Stap 5: droog de tomaten minimaal 3 uur in de oven (hoe langer je ze droogt hoe pittiger)
1 http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1002/jsfa.2998/abstract
2 http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15927929